Alumni

Jeremy Allen

Aerospace Engineering, Class of 2014

Katherine Almasy

Chemistry, Class of 2017

Mary Kathryn Anderson-Shepherd

Mathematics Education, Class of 2013

Amar Arafat

Biomedical Engineering, Class of 2015

Aaron Arthur

Computer Engineering, Class of 2016

Joseph Arthur

Computer Science, Class of 2013

Shannon Atako

Elementary Education, Class of 2016

Benjamin Austin

Mechanical Engineering, Class of 2012

Andrew Baldwin

Materials Science And Engineering, Class of 2017

Kaitlyn Barnes

Nutrition Science, Class of 2015

Kyle Barth

Electrical Engineering, Class of 2014

Taylor Bass

Mechanical Engineering, Class of 2013

James Beavers

Computer Science, Class of 2015

Franklin Beeninga

Biological Sciences, Class of 2015

Kristina Benton-Mabe

Animal Science, Class of 2013

Sara Berry

Physics, Class of 2015

Anthony Black

Physics, Class of 2015

Kevin Blackwell

Physics, Class of 2013

Franklin Blum

Biomedical Engineering, Class of 2017

Michael Brecht

Biomedical Engineering, Class of 2012

Sarah Bristol

Mathematics Education, Class of 2017

Megan Broders

Chemical Engineering, Class of 2016

Kaylee Brookshire

Mathematics, Class of 2015

Kayla Brown

Biomedical Engineering, Class of 2014

Carolei Bryan

Biological Sciences, Class of 2017

Hadley Bryan

Genetics, Class of 2017

Logan Burke

Electrical Engineering, Class of 2013

AC

Alecha Call

Zoology, Class of 2012

Brittany Calloway

Biological Sciences, Class of 2017

Tyler Canington

Nuclear Engineering, Class of 2014

Glenda Carlton

Biochemistry, Class of 2014

Stephen Carpenter

Geology, Class of 2017

Sam Carson

Meteorology, Class of 2015

Caroline Chang

Animal Science, Class of 2015

Daxton Chapman-Scott

Chemistry, Class of 2017

David Claborn

Computer Science, Class of 2013

Richard Cleveland

Aerospace Engineering, Class of 2014

Ashleigh Cline

Mathematics, Class of 2013

Toi Collins

Animal Science, Class of 2013

JC

Jacob Cowart

Chemical Engineering, Class of 2012

Bailey Craddock

Mathematics Education, Class of 2017

Adam Crowell

Computer Science, Class of 2017

Camille Cruz

Biomedical Engineering, Class of 2015

Tayla Cunningham

Biological Sciences Human Biology, Class of 2012

Chelsea Daughtridge-Boudreau

Chemical Engineering, Class of 2013

Shannon Dexter

Horticultural Science, Class of 2017

Tyler Dobbins

Mechanical Engineering, Class of 2014

Morgan Drake

Biological Engineering, Class of 2013

Michelle Ebersole

Industrial Engineering, Class of 2013

John Edwards

Paper Science Engineering, Class of 2014

Kelly Eplin

Chemical Engineering, Class of 2017

EE

Emily Ericksen

Mechanical Engineering, Class of 2014

Tyler Eubanks

Biological Sciences

Patrick Finegan

Computer Science, Class of 2012

Sierra Fowler

Biological Sciences, Class of 2018

David Fox

Aerospace Engineering, Class of 2017

Lauren Frederick-Dix

Environmental Sciences, Class of 2015

Lucero Galvan

Biological Sciences Human Biology, Class of 2013

Kelsie Gardner

Zoology, Class of 2017

William Garrison

Chemical Engineering, Class of 2016

Drew Geib

Mechanical Engineering, Class of 2014

Cody Gentry

Aerospace Engineering, Class of 2014

Chelsea Gerhart-Swain

Animal Science, Class of 2015

Jonas Gilbert

Chemical Engineering, Class of 2013

Alyssa Godown

Zoology, Class of 2014

Jenny Gredler

Science Education, Class of 2013

Christopher Grice

Engineering, Class of 2013

Sarah Grigg

Biological Sciences, Class of 2017

Sarah Grove

Biochemistry, Class of 2014

Christian Grundman

Mechanical Engineering, Class of 2014

Samantha Hamilton

Biological Sciences Ecology, Evolution, and Conservation, Class of 2013

Jessica Hampton-Judd

Biological Sciences, Class of 2012

Haley Hanes

Chemical Engineering, Class of 2014

Jenna Hanks

Natural Resources, Class of 2017

LH

Luke Hansen

Paper Science and Engineering, Class of 2016

Kelly Harris

Biological Engineering, Class of 2017

William Harris

Physics, Class of 2016

Chelsea Hartsell-Arthur

Biological Sciences Human Biology, Class of 2014

Caleb Haselton

Mechanical Engineering, Class of 2014

Tyler Hatch

Aerospace Engineering, Class of 2015

Jill Hattaway

Biological Sciences: Molecular, Cellular, & Developmental, Class of 2015

Ethan Hefner

Animal Science, Class of 2013

Evan Heiman

Electrical Engineering, Class of 2015

Elvira Hernandez

Chemical Engineering, Class of 2013

Samantha Heyer-Goodwin

Biological Sciences Molecular, Cellular, and Developmental, Class of 2014

William Higgins

Computer Science, Class of 2015

Ashley Holloman-Pedersen

Agricultural Education, Class of 2013

John Holmes

Civil Engineering, Class of 2015

Eric Horton

Computer Science, Class of 2017

Alexis Householder

Chemistry, Class of 2012

Kathryn Howard

Chemical Engineering, Class of 2016

John Huffman

Mechanical Engineering, Class of 2016

Zachary Hunt

Mathematics, Class of 2013

Elizabeth Hunter-Wargo

Civil Engineering, Class of 2012

Tayyab Hussain

Chemical Engineering, Class of 2015

Andrea Irving

Chemical Engineering, Class of 2016

Jakin Ivey

Computer Science, Class of 2016

Collin Johnson

Biological Sciences, Class of 2017

Megan Jones

Environmental Engineering, Class of 2015

Calvin Kao

Mechanical Engineering, Class of 2014

Kelly Grace Keen

Poultry Science, Class of 2017

Forrest Kidd

Aerospace Engineering, Class of 2013

Hannah Kienow

Zoology, Class of 2014

Jessica King

Mathematics, Class of 2013

Chris King

Mechanical Engineering, Class of 2012

Branson Kinsey

Chemical Engineering, Class of 2014

Soorya Kumar

Biomedical Engineering, Class of 2015

ZL

Zachary Lentz

Biological Engineering, Class of 2013

Thomas Lineberger

Biological Engineering, Class of 2015

Ethan Lockhart

Physics, Class of 2013

Steven Loeb

Mechanical Engineering, Class of 2015

Daniel Long

Biomedical Engineering, Class of 2014

Brendan Lukasik

Mechanical Engineering, Class of 2013

Derek Makous

Applied Mathematics, Class of 2017

William "Durant" Mangum

Biomedical Engineering, Class of 2017

William Mason

Paper Science and Engineering, Class of 2016

Christopher Mattox

Environmental Engineering, Class of 2013

Paige Maxon

Biomedical Engineering, Class of 2014

Carlos McClaney

Technology, Engineering and Design Education, Class of 2016

Elliott McDowell

Food Science, Class of 2015

Jack McGuinn

Mechanical Engineering, Class of 2012

Bailey McGuire-Herring

Elementary Education, Class of 2013

Cody Melton

Physics, Class of 2014

Conner Metz

Textile Engineering, Class of 2017

Trevor Miller

Mechanical Engineering, Class of 2014

Jaclyn Mills

Horticultural Science, Class of 2015

Shaneice Mitchell

Biochemistry, Class of 2013

Christopher Moody

Biomedical Engineering, Class of 2012

Luke Moore

Biomedical Engineering, Class of 2017

Conner Murray

Environmental Engineering, Class of 2017

Ashley Nanney

Biological Sciences Human Biology, Class of 2013

Jesseeca Nguyen

Chemical Engineering, Class of 2014

Matthew Ninneman

Meteorology, Class of 2015

Nicholas Nunn

Materials Science & Engineering, Class of 2014

Ashle Page

Polymer and Color Chemistry, Class of 2017

Jonathan Page

Mathematics, Class of 2015

Jamie Parham

Animal Science, Class of 2013

Faye Pasley

Mathematics, Class of 2014

Adam Peedin

Chemical Engineering, Class of 2013

Devan Pendry-Schreiber

Animal Science, Class of 2014

Grey Pennell

Construction Engineering and Management, Class of 2014

Devin Peters

Aerospace Engineering, Class of 2015

Chase Pfendler

Polymer and Color Chemistry and Chemical Engineering, Class of 2014

Briana Phillips

Civil Engineering, Class of 2014

Kara Pittman

Horticultural Science, Class of 2015

Michael Pratt

Computer and Electrical Engineering, Class of 2015

Clint Pruett

Civil Engineering, Class of 2013

John Pruitt

Biological Sciences, Class of 2012

Kristopher Rawls

Biomedical Engineering, Class of 2014

Samuel Ray

Biomedical Engineering, Class of 2015

Brinkley Raynor

Animal Science, Class of 2017

Kali Jean Roeten

Meteorology, Class of 2014

Teal Russell

Biochemistry, Class of 2013

ER

Erik Ryder

Geology, Class of 2017

Matthew Salmon

Chemical Engineering, Class of 2015

Ellen Schilkowsky

Animal Science, Class of 2017

Nathan Schnoor

Computer Science, Class of 2015

Chet Sigmon

Nuclear Engineering, Class of 2013

AS

Andrew Simon

Electrical Engineering, Class of 2014

Cassidy Slabaugh

Nutrition Science, Class of 2017

Miranda Smalling-Beshears

Environmental Engineering, Class of 2014

Skylare Smith

Animal Science, Class of 2017

Courtney Smith

Biological Sciences, Class of 2017

Brandon Smith

Materials Science & Engineering, Class of 2013

Brooke Smith-Biddle

Chemical Engineering, Class of 2012

Laura Speer

Biological Sciences Ecology, Evolution, and Conservation, Class of 2012

Kenneth Stafford

Materials Science & Engineering, Class of 2015

Nathanael Stamp

Education Sciences, Class of 2015

Jason Suttles

Computer Science, Class of 2014

Nikolaos Tasios

Electrical Engineering, Class of 2015

Michael Taylor

Animal Science, Class of 2015

Melissa Templeton-Johnson

Meteorology, Class of 2014

Kelsey Therrell

Biological Sciences Human Biology, Class of 2013

Ashley Thompson

Elementary Education, Class of 2012

Chiuwen Thor

Chemical Engineering, Class of 2015

Andrew Tibbits

Chemical Engineering, Class of 2012

NT

Nathan Titus

Biomedical & Electrical Engineering, Class of 2015

Krissy Toler

Nutrition Science, Class of 2014

Rebeka Townsend

Mathematics Education, Class of 2017

Michael Trinkler

Animal Science, Class of 2015

David Tseng

Mechanical Engineering, Class of 2014

Robert Tucker

Computer and Electrical Engineering, Class of 2015

James Turner

Mechanical Engineering, Class of 2015

Caitlin Vereen

Biological Sciences, Class of 2017

Kevin Vincent

Chemical Engineering, Class of 2014

Grayson Walker

Poultry Science, Class of 2017

Bryan Wall

Paper and Science Engineering, Class of 2017

Sawyer Walters

Chemical Engineering, Class of 2015

Izabela Webster

Animal Science, Class of 2017

Kathryn Whalen

Mechanical Engineering, Class of 2015

Brent White

Chemical Engineering, Class of 2017

Michael Williams

Chemical Engineering, Class of 2015

Brett Williams

Zoology, Class of 2013

Alicia Williams

Mathematics, Class of 2012

Ian Woodward

Chemical Engineering, Class of 2017

Jeremy Wooster

Environmental Engineering, Class of 2014

AY

Alexander Yadon

Computer and Electrical Engineering, Class of 2015

Peyton Youmans

Mechanical Engineering, Class of 2016

Christine Zabel

Zoology, Class of 2014